top of page

Dzień Patrona Szkoły

Wczoraj od samego rana świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły!


Wszyscy odświętni, eleganccy i radośni uczestniczyliśmy najpierw w specjalnie na ta okazję przygotowanej akademii, na którą złożyły się, przygotowane przez uczniów wszystkich klas, rozważania na temat wartości i cytatów Władysława Bartoszewskiego oraz ulubione piosenki Profesora z lat dwudziestych ubiegłego stulecia.


W tak uroczystym dniu nie mogło wśród nas zabraknąć gościa specjalnego. Był nim w tym roku pan Mariusz Malinowski - historyk, reżyser, scenarzysta oraz prezes Stowarzyszenia Skwer Władysława Bartoszewskiego. Pan Mariusz w niezwykle ciekawy sposób opowiedział uczniom o Władysławie Bartoszewskim i przybliżył im wartości, którymi w swoim życiu kierował się Profesor.

Pan Mariusz Malinowski, przyniósł z sobą makietę pomnika, który stanie na Skwerze Władysława Bartoszewskiego w Warszawie. Będzie on przedstawiał młodego Władysława na rowerze. Inspiracją do przedstawienia Profesora właśnie w taki sposób była jedna z jego fotografii wykonana podczas wakacji. w Zielonce.


Jak wiemy z opowiadań osób, które dobrze znały Profesora, Władysław Bartoszewski nigdy nie miał własnego roweru i na rowerze nie jeździł, a nawet nie potrafił. Został nakłoniony przez dziewczęta, z którymi spędzał w Zielonce wakacje, żeby zapozować do zdjęcia na rowerze.



Już nie możemy doczekać się chwili, kiedy będziemy mogli pójść pod pomnik Profesora.


Po zakończeniu akademii nasz gość, wraz z Panią Prezes i Panią Dyrektor, złożył kwiaty pod portretem Władysława Bartoszewskiego, przy którym wartę honorową pełnili uczniowie klasy 8A.


Dziękujemy Panu Mariuszowi Malinowskiemu za obecność w tak ważnym dla szkolnej społeczności dniu i podzielenie się z nami ogromem wiedzy o Patronie.


Poniżej krótki film z wczorajszej uroczystości.



W Dniu Patrona odbyły się w szkole warsztaty tematyczne, w trakcie których uczniowie przygotowywali plakaty oraz prezentacje na temat życia i twórczości Władysława Bartoszewskiego. Skupili się na czasach PRL-u i dwudziestolecia międzywojennego.


Efekty ich pracy prezentujemy poniżej



2 wyświetlenia

Commentaires


bottom of page